طراحی سایت | طراحی وب سایت

شرکت طراحی سایت اختصاصی پارس یو آی

phone : 021 5591 5666

mobile : 0910 680 4761

Email : info@parsUI.ir

حذف اندازه‌گیری ضربان قلب از ترازوی هوشمند نوکیا

وقتی ما فناوری را خریداری می‌کنیم، انتظاراتی داریم که باید برآورده شود. با دستگاه‌های برقی متصل، ما انتظار داریم که قابلیت‌های جدید و پیشرفته‌ای را دریافت کنیم.

ترازوی هوشمند نوکیا در این راستا همواره گزینه‌های جالبی را در اختیار کاربران خود قرار داده است. برای مثال، هر بار که کاربر خود را وزن می‌کند، ترازو داده‌ها را در اپلیکیشن خود ثبت کرده و آنها را مقایسه می‌کند. سپس یک روند از وزن کاربر را به نمایش می‌گذارد.

به علاوه این ترازو چربی بدن، توده عضلات، آب بدن و شاخص توده بدن را نشان می‌دهد. این دستگاه ضربان قلب و نوسان در شدت ضربان را که به سلامت قلب مربوط می‌شود، از طریق اندازه‌گیری سرعت جریان خون در رگ‌ها مشخص می‌کند. اما نوکیا این مولفه را اخیرا حذف کرده است. علت این حذف، منطقی به نظر می‌رسد.

نوکیا می‌گوید که معتقد است این قابلیت به یک درجه دیگری از تاییدیه قانونی نیاز دارد و نمی‌توان بدون اخذ این تاییدیه، چنین قابلیت حساسی را در یک دستگاه ارائه داد.

باید گفت که قابلیت اندازه‌گیری نوسان شدت ضربان قلب به خوبی کار نمی‌کرد، زیرا اگر شما در یک مکان نامناسب ایستاده بودید یا پای خود را تکان می‌دادید، دستگاه آن را ضبط نمی‌کرد، اما به هر حال قابلیتی بود که ممکن است توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کند.

البته، نوکیا باید به مقررات و قوانین بهداشتی نیز پایبند باشد‌ و تا‌کنون تصمیمی نگرفته است مبنی بر اینکه در صورت رعایت این مقررات چنین قابلیتی را دوباره به دستگاه خود برگرداند. این دستگاه جدید نوکیا در مقایسه با دستگاه قبلی که وارد بازار کرده بود، کمتر مورد استقبال قرار گرفت و دلیل آن نیز قابلیت اندازه‌گیری نوسان شدت ضربان قلب بود زیرا این قابلیت یک وجه تمایز برای این دستگاه به شمار می‌رفت.

در واقع، نوکیا ترازوهای متصل دیگری را نیز تولید کرده است که قابلیت‌های زیادی دارند (به غیر از اندازه‌گیری ضربان قلب یا تحلیل ترکیب بدن). نوکیا اخیرا به کاربران خود یک کوپن ۳۰ دلاری پیشنهاد کرده ‌تا بتوانند از آن در سایت خرید کنند، به علاوه گزینه استرداد وجه در صورت بازگرداندن ترازو را نیز اضافه کرده است.

با وجود کاستی‌هایی که این ترازوهای هوشمند دارند، ترازوهای نوکیا و سایر محصولات هوشمند این شرکت در حوزه بهداشت و سلامت اعم از ساعت هوشمند، نمایشگر فشار خون، دماسنج و یک دوربین امنیت خانگی، از جمله محصولات متصل مهم هستند.

بیشتر بخوانید

  • نوکیا دنبال شریک در اینترنت اشیا
  • اپل و اندروید، نوکیا را بلعیدند

منبع

مشاوره طراحی وب سایت

شرکت طراحی سایت

 

نمایش ادامه سرویس ها

طراحی قالب وب سایت

 

نمایش ادامه سرویس ها

سفارش طراحی وب سایت

 

نمایش ادامه سرویس ها

  1. مجله اینترنتی پارس یو آی
  2. مقالات سئو
  3. مدیریت شخصی و بیزینس
  4. کارآفرینی
  5. مارکتینگ
  6. فناوری و دیجیتال
  7. علم و دانش
  8. وبگردی
Top