طراحی سایت | طراحی وب سایت

شرکت طراحی سایت اختصاصی پارس یو آی

phone : 021 5591 5666

mobile : 0910 680 4761

Email : info@parsUI.ir

دانلود پلاگین فارسی پاک سازی کش سایت cache cleaner جوملا | آخرین نسخه

سه شنبه, 23 مرداد 1397 09:04 نوشته شده توسط
تعداد بازدید : 72 مرتبه آخرین ویرایش در سه شنبه, 23 مرداد 1397 09:04

پلاگین جوملا

کش وب سایت یکی از تکنولوژی های بسیار سودمند در دسترس است. در مدت کوتاهی ، این تکنولوژی وب سایت شما را بسیار سریع می کند که باعث می شود نمره ی سئوی آن افزایش یابد و موجب افزایش رضایت کاربران می شود.اگر یک ابزار کاربردی و دم دستی برای پاک سازی سریع کش جوملا می خواهید Cache Cleaner افزونه مناسبی برای شماست.

فعالیت اصلی این پلاگین چیست و به چه کار وب سایت شما می آید :

این پلاگین جوملا به شما و وب سایتتان کمک شایانی در پاک کردن فایل ها و صفحات ذخیره شده سمت سرور وب سایت جوملاییتان میکند . آن هم تنها با یک کلیک ! این امر در بهبود و بازساری صفحات تغییر داده شده بسیار پر کاربرد و حیاتی است .

بیشتر بدانید 

اگر هنوز اطلاعات زیادی در باره کش سایت در طراحی وب سایت بدست نیاورده اید و در متن های فوق نتوانستیم فعالیت اصلی این پلاگین را به شما توضیح دهیم , پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را که جمع بندی چند مقاله در مورد کش وب سایت است , مطالعه نمایید بدون شک اطلاعات خوبی در این زمینه بدست خواهید آورد :

کش دو حالت است . کش سمت سرور و کش سمت کاربر . خب حالا کش سمت کاربر چیست؟ افزایش سرعت بارگزاری صفحات بوسیله ذخیره فایل‌های پر استفاده بر روی مرورگر کاربران را حافظه کش مرورگر Browser Caching  می‌نامیم. مرورگر فایل های پر استفاده سایت ها را کش می کند تا در مواقع ضروری از آن استفاده کند.

 

کش سمت سرور چیست؟

در اکثر مواقع بعضی سیستم های مدیریت محتوا از جمله جوملا فارسی یا خود سرور برخی فایل ها را در پوشه ای (که در جوملا به نام cache) شناخته می شود ذخیره میکنند.پرواضح است کش سمت سرور  به دلیل صرفه‌جویی در منابع فیزیکی سرور و کاهش زمان تولید یک صفحه، اثر مهمی سرعت سایت (خصوصا سایتی با ترافیک بالا) دارد.

در اکثر مواقع هنگامی که تغییری در قالب یا افزونه ای می دهید و می بینید اعمال نشد دقیقا بخاطر همین کش می باشد که افراد حرفه ای می دانند که حتما باید آن را پاک کنند 

هرچند جوملا نیز در بخش تنظیمات خود این ابزار را دارد. اما ابزاری که برای شما منتشر کردیم بسیار حرفه ای تر .سریعتر و در دسترس تر می باشد و تنها با یک کلیک کش جوملا را پاک می کند.

 

علی رغم اینکه جزئیات دقیق کش بسیار پیچیده است، ایده ی اولیه ی آن در واقع بسیار ساده می باشد. اجازه دهید یک مثال بزنیم:

اگر از شما نتیجه ۵ × ۳ را بپرسیم، پاسخ شما ۱۵خواهد بود. قطعا شما برای پاسخ به پرسش ما محاسبه انجام نمی دهید، در واقع شما در طول زندگی خود بارها آن را حساب کرده اید و دیگر نیاز به محاسبه ندارید. احتمالا شما به راحتی و بدون هیچ گونه فرایند پیچیده ی ذهنی نتیجه را به یاد می آورید. خوب، این دقیقا همان فرایندی است که در کش کردن اتفاق می افتد.

معمولا وب سایت ها صدها، هزاران، یا گاهی اوقات حتی میلیون ها بار در هر ماه مشاهده می شوند. بطور کلی، هر بار یک مرورگر درخواست یک صفحه وب را می کند، سرور یک دسته از محاسبات پیچیده و وقت گیر را انجام می دهد. آخرین پست ها را بازیابی می کند، سربرگ و پاورقی تولید می کند، ستون کناری ابزارک سایت شما را می یابد، و غیره. با این حال، در بسیاری از موارد، نتیجه ی همه ی این محاسبات یکی است. آیا خوب نمی شد، اگر پس این که سرور نتیجه ی نهایی را به ما عرضه داشت بجای این که برای هر درخواستی دوباره این فرایند اتفاق بیفتد همان اولین بار آن را به خاطر می سپردیم ؟ این دقیقا همان کاری است که در کش کردن اتفاق می افتد!

 

چگونه صفحات در حافظه کش می شود

از آنجا که کش شدن فعال است، سرور به سرعت این فایل HTML را در حافظه ی RAM خود ذخیره می کند. دفعه ی بعد شما یا هر کس دیگری که این صفحه را بازدید می کند، دیگر سرور نیاز به انجام فرایند پردازش و تبدیل به فایل HTML ندارد. سرور به سادگی فایل HTML ای را که در حافظه ذخیره دارد به مرورگر ارسال می کند.

 

متن فوق مختصر مقاله ای بود از مقالات جامع کش وب سایت که صرفا جها آگاهی بیشتر شما عزیزان ازوب سایت های wprahnama و یک وب سایت دیگر گرداوری شده است .

با ارسال دیدگاه خود ما را در بهبود شرایط استدیو طراحی سایت پارس یو آی , همراهی کنید

 

نمای ویدیویی محصول

پشتیبانی محصول :

این محصول دارای پشتیبانی است و اگر در زمان نصب و راه اندازی آن با مشکلی مواجه شدید , میتوانید در قسمت سامانه پشتیبانی استدیو سوال و یا مشکل خود را مطرح نمایید . کارشناسان پارس یو آی پاسخ شما را خواهند داد تا مشکل فنی شما برطرف شود و از این محصول بدرستی و کامل استفاده نمایید .

 

فرم ارسال دیدگاه و انتقاد این نوشته
بستن فرم دیدگاه

مشاوره طراحی وب سایت

شرکت طراحی سایت

 

نمایش ادامه سرویس ها

طراحی قالب وب سایت

 

نمایش ادامه سرویس ها

سفارش طراحی وب سایت

 

نمایش ادامه سرویس ها

  1. مجله اینترنتی پارس یو آی
  2. مقالات سئو
  3. مدیریت شخصی و بیزینس
  4. کارآفرینی
  5. مارکتینگ
  6. فناوری و دیجیتال
  7. علم و دانش
  8. وبگردی
Top